1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Андрій ДРОЗДОВ:"В нашому колективі дуже гарна психологічна атмосфера"

Андрій ДРОЗДОВ: 

 

"В нашому колективі дуже гарна психологічна атмосфера"

Баскетбольний клуб «Говерла» засновано на базі команд «Динамо» обласної міліції та «Калуш-Вінісін». З тих пір «Говерла» грала у першій, вищій лігах і суперлізі. З нинішнього сезону — знову у вищій лізі. Про те, як тепер живеться команді, розмовляємо з директором клубу Андрієм Дроздовим.


- Спочатку нагадайте читачам «Галичини», як формувалася нова команда після того, як «Говерла» покинула суперлігу і керівництво клубу вирішило заявити її у вищу лігу.
— Почнемо з іншого. Ми закінчили сезон у суперлізі на п’ятому місці і відразу постало питання про її існування. Суперліга, організована групою «Приват», пішла в небуття. Після цього чемпіонати всіх ліг були підпорядковані Федерації баскетболу України. Постало питання і про існування «Говерли», бо ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» перестало фінансувати команду. Протягом літа ми зустрічалися з головою ОДА і мером івано-Франківська, які обіцяли її зберегти. Була домовленість і про якесь фінансування. Звичайно, не таке, як у суперлізі. Тому вирішили заявити команду у вищу лігу. Але тих грошей не вистачило б на виступи на такому рівні. Тож в області почали шукати інвесторів. Так познайомилися з Максимом Юрченком — керівником компанії «Оскар-Агро». У минулому баскетболіст, він погодився фінансувати «Говерлу» (ця компанія у с. Підгір’ї Богородчанського району фінансує і футбольний «Оскар», котрий бере участь в аматорському чемпіонаті України). і аж у вересні було прийнято остаточне рішення заявлятися у вищу лігу. З тренером Павлом Піскарьовим почали формувати команду. З минулого сезону залишилося троє гравців: Роман Гуменюк, Андрій Калашніков і Ростислав Сушириба. Запросили і Максима Юрченка, який теж грав у минулому сезоні. У принципі кістяк був. Сюди долучилися Станіслав Серпілін з Донецька, Олександр Бєлла з Маріуполя, Євген Коров’яков (колись виступав у нашому «дублі»), син відомого українського баскетболіста Андрія Підковирова Андрій Підковиров, а також Денис Кошовець з Луцька. Всі позиції були закриті. І відразу керівництво клубу поставило завдання на чемпіонат: як мінімум — «срібло» та «бронзу», а максимум — перемога у вищій лізі.


- За якою схемою проходить чемпіонат України з баскетболу серед команд вищої ліги?
— Було запропоновано два варіанти. Перший — 14 команд змагаються у два кола. Другий — за територіальним принципом: дві групи по сім клубів. Ми запропонували перший варіант з нормальним чемпіонатом: два кола по грі на виїзді та вдома, а потім, як у суперлізі — перша вісімка бореться в матчах плей-оф. Однак деякі команди, зокрема «Хімік», запропонував другу схему, щоб було більше ігор: дві групи і чотири кола. До другої разом з нами належать клуби зі Львова, Рівного, Черкас, Тернополя, Дніпропетровська і Южного. Після першого кола ми є лідерами в другій групі. Зазнали двох поразок: у Рівному поступилися «БК-93 ОШВСМ», а в Івано-Франківську — «Львівській політехніці». Крім того, ми брали участь у змаганнях на Кубок України. В 1/8 фіналу за сумою двох поєдинків перемогли «Львівську політехніку», а в 1/4 програли команді суперліги — «Кривбас». 


- Лідерство «Говерли» — це, звичайно, добре, а що далі?
— По дві перші четвірки з двох груп із «золотими» очками об’єднуються в одну, і шляхом двох ігор вдома і двох — на виїзді у протистоянні із суперниками з протилежної групи визначаються місця з першого по восьме. А на завершення — плей-оф.

- Хто з вашої групи потрапляє до першої вісімки?
— Це «Говерла», «Львівська політехніка», южненський «Хімік», а за четверту позицію ведуть боротьбу баскетболісти Тернополя та Рівного.


- Лідерство «Говерли» — це результат передсезонної підготовки чи вдалої комплектації?
— У вересні ми всі разом зібралися. Як такої, підготовки не було: не провели ані перших, ані других тренувальних зборів. «Говерла» щодо комплектації — одна з найкращих команд вищої ліги. 

- Кого хотіли б у ній відзначити?
— Зірок у нас немає. Зате дуже гарна психологічна атмосфера в колективі. Півсезону минуло — і жодних конфліктів. Є порозуміння і довіра тренерського штабу до гравців, і навпаки. Справді, є досвідчені баскетболісти — капітан команди Калашніков, Юрченко, Гуменюк. У кожному матчі стараються і молоді гравці.

- Невже Роман Гуменюк з Тлумацького району зі своїм ростом — 2 м 20 см — найвищий баскетболіст України?
— Думаю, найвищий гравець України і, як він каже, — найвища людина України. Його може перевищити теж наш вихованець — 16-річний дублер «Жальгіріса» з Каунаса Володимир Марковецький. Хлопець продовжує рости, а сьогодні в нього — 2 м 14 см. 
- «Говерла» вже виступала у вищій лізі. На вашу думку, котра з цих двох ліг сильніша?
— Вважаю, що нинішня. У чемпіонаті є команди з Кропивницького, Львова, Маріуполя. Приміром, у 2007 році, коли ми стали бронзовими призерами вищої ліги, за перше місце боролися дублюючі склади «Хіміка», БК «Київ», «Азовмашу». Тепер команди самодостатні, деякі з непоганим фінансуванням і з досвідченими гравцями.
- Колись у чемпіонаті вищої ліги були групові турніри?
— Тоді проводили єдину першість з двоколовими змаганнями.


- Пане Андрію, на передсезонній прес-конференції ви наголошували, що у вищій лізі баскетболісти «Говерли» не отримуватимуть зарплатні, натомість лишень харчуватимуться. Так воно і є нині, як ви казали?
— Жоден гравець у нас не отримує зарплати, тільки кошти на харчування. Наприклад, 3, 4, 5 тис. грн. на місяць. То вже не ті кошти, які були в суперлізі, 1 або 2 тис. доларів на місяць. Харчування — і все!

- Мабуть, деякі баскетболісти мають і сім’ї, де дружини вимагають більше грошей...
— Є, звичайно. Ми запропонували такий варіант, і всі на ці умови погодилися. В команді переважно молоді баскетболісти, які повинні ще доказати, що вони можуть виступати на високому рівні й перейти в більш грошовитий клуб, де з ними укладуть контракти. А ми сьогодні можемо запропонувати тільки харчування.

- А в суперлізі, куди ви прагнете, так, мабуть, не вийде. Звідки братимете великі кошти? Клуб, напевно, ще не розрахувався з тими баскетболістами, які виступали в колишній суперлізі. Чи, можливо, буде так, як у футболі, де багатьом гравцям заборгували зарплату?
— На кожній прес-конференції протягом останніх двох років журналісти ставлять таке ж запитання. Ще раз відповідаю. Почнемо з минулого сезону. Немає ніякої заборгованості із зарплат перед гравцями, тренерами і працівниками адміністрації клубу. Скажімо, у нас три роки тому були труднощі, коли півсезону минуло — і припинилося фінансування. Найлегше тоді було зібрати гравців і сказати, що клуб перестає існувати і ми прощаємося. Однак пішли іншим шляхом: на зборах з участю гравців, тренерів і працівників клубу запитали один в одного: чи передчасно завершуємо сезон? Відповідь була негативною. А керівництво клубу пообіцяло, що шукатиме гроші, щоб прожити два-три останні місяці. Чемпіонат закінчився, основний інвестор заборговані кошти не повернув, але на прощання з кожним гравцем було підписано документ про те, що претензій до клубу ніхто не має. Всі ті баскетболісти перейшли грати в інші команди. А це було можливим, бо ми давали такі дозволи, надсилаючи відповідні листи до Федерації баскетболу України.

- Ось «Говерла» на наступний сезон потрапляє в Суперлігу..
— Тепер у нас — тільки бажання виграти чемпіонат і туди потрапити. А якщо так станеться, зустрінемося з керівниками області та міста і поставимо певні запитання, сподіваючись на позитивні відповіді. Максимальний і мінімальний розміри клубного фінансового бюджету приблизно знаємо, тож за літо сформуємо команду — і працюватимемо...

- Якими мають бути приблизно мінімальний і максимальний розміри бюджету?
— Очевидно, щоб боротися за вихід у плей-оф, мінімальний бюджет — від 4,5 млн. грн.
А ви знаєте, як важко «добратися» до бюджету області та міста. За останні вісім років ми не взяли звідти жодної копійки. Всі кошти — від інвестора і спонсорів. Правда, торік звернулися по допомогу до керівників влади, але лише для того, щоб зберегти клуб. А стосовно суперліги: будуть гроші — гратимемо в ній, не буде — далі виступатимемо у вищій лізі.


- Як колишній заступник голови обласної федерації баскетболу, що скажете про підготовку резерву до основної команди області?
— Відколи існує «Говерла», відтоді там більше виступає наших вихованців. Ще в першій лізі клуб заснував ДЮСШ «Говерла-2002». і розпочалася підготовка резерву. Коли «Говерла» потрапила в суперлігу і з’явився інвестор, ми, на жаль, дуже мало уваги звертали на дитячий баскетбол. «Тягнули» тільки одну групу 2002 року, яку шоразу заявляли на чемпіонат України. Хлопцям тепер по 15 років і вони є лідерами серед баскетболістів своєї вікової категорії. А от нині стали більше дивитися в майбутнє, тому в нашій спортшколі організували чотири різні вікові групи, дві з яких заявили на чемпіонат України. Фінансується дитячий баскетбол обласним і місцевим бюджетами. Тут про основну команду не йдеться, як ви думали.

- А цих грошей вистачає?
— Безумовно, що ні. Тож уже другий рік до спортшколи не набираємо великої кількості дітей. До того ж в області є проблеми з кваліфікованими тренерами, які могли б правильно і професійно вчити дітей, щоб колись, можливо, вони поповнили ряди вищої ліги, суперліги чи навіть національної збірної України. Хоча є вже такі позитивні приклади. Павло Піскарьов, головний тренер «Говерли», за короткий час підготував двох молодіжних збірників України — згаданого Володимира Марковецького і Олександра Долішнього, який зараз грає в США. У США в одному із найкращих коледжів грає і Віталій Шибель. Я розмовляв з головним тренером національної збірної Євгеном Мурзіним (кілька років тренував «Говерлу») і він сказав, що в цього баскетболіста велике майбутнє, тому залучатиме і його, і Марковецького до основної команди. Залучатимуть до молодіжних збірних і кількох наших 14-15-річних гравців. Скажіть, будь ласка, в якому виді спорту, крім баскетболу, є в області ще така велика кількість збірників України? 

- А чого ще немає в області, що найбільше вас тривожить?
— Дуже потрібно побудувати універсальний спортивний зал, бодай на 2-3 тисячі місць, де могли б проводити матчі і баскетболісти, і футболісти, і волейболісти, змагатися спортивні й бальні танцюристи і т. д.

- Пане Андрію, пригадуєте, як «будували» палац спорту в Івано-Франківську? Були наради на найвищому обласному рівні, виділення землі в різних місцях для будівництва, демонстрація відеопроекту будови. і що ми мали з того?
— Нічого. Не так давно була розмова з керівниками міста щодо однієї задумки. Річ у тім, що до нас звернулися окремі люди, тобто можливі інвестори, які, мовляв, спроможні побудувати спорткомплекс. Все впирається в питання виділення ділянки землі під будівництво. Незабаром має відбутися ще одна зустріч інвесторів з керівниками Івано-Франківська і ми, мабуть, вже дізнаємося, чи вийде щось з того, чи ні. Є ще один варіант. В Івано-Франківську є п’ять чи шість серйозних забудовників. Треба зібрати їх усіх і сказати: на День міста зробіть йому подарунок — спортивний комплекс. Щоб були не тільки аптеки, маркети і супермаркети...


Джерело: galychyna.if.ua

 

 

ФОТО-ГАЛЕРЕЯ

ЛІДЕРИ КОМАНДИ
  №17 Володимир
ОРЛЕНКО


Зріст: 212
см
Амплуа:
центровий
Вага: 118 кг вік: 32

Очки  Підбирання Передачі
Орленко 20.5 Орленко 12.5 Калашніков 4.5
Перехоплення Блок-шоти Хвилини
Калашніков 2.0 Лохманчук 1.5 Орленко 28:44
Втрати Влучання Ефективність
Калашніков 2.0 Орленко 78.9% Орленко 29.0
ВИЩА ЛІГА 2017-18. Гурпа "2"ІВПО
1 ДИНАМО-ОДЕСА  8 8 0 16
2 ГОВЕРЛА 
6 6 0 12
3 КИЇВ-БАСКЕТ 8 4 4 12
4 РІВНЕ-ОШВСМ  6 4 2 10
5 ХІМІК-2  6 2 4 8
6 Львівська Політехніка  8 0 8 8
7 ДОС-ДЮСШ-ДОР  6 0 6 6
           

Опитування

Як ваші очікування від нового баскетбольного сезону?

З нетерпіттям очікую на новий чемпіонат! "Говерла" - вперед! - 40.7%
Шкода, що "Говерла" не гратиме в Суперлізі. Вища ліга не така цікава - 59.3%
Не фанат баскетболу, але на матчі прийду підтримати команду рідного міста - 0%
Інший варіант - 0%

Total votes: 27

Група підтримкиoskar agro hotel