1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Андрій Дроздов: Ставимо собі за завдання здобути призове місце в чемпіонаті Вищої ліги

Андрій ДРОЗДОВ: 

"Ставимо собі за завдання здобути призове місце в чемпіонаті Вищої ліги"

Баскетбольний клуб «Говерла» з івано-Франківська засновано у серпні 2002 року на базі команд «Динамо» обласної міліції та «Калуш-Вінісін». Перед командою відразу було поставлено завдання — прорватися у вищу лігу, яке вона успішно виконала. Сезон  2002/2003 рр. клуб провів з великим ентузіазмом і з-поміж 23 команд першої ліги посів 4-те місце, виборовши таким чином путівку до другого за значимістю українського дивізіону.

У вищій лізі «Говерла» відіграла п’ять років. У сезоні 2006/2007 стала бронзовим призером і чемпіоном універсіади. Починаючи з 2009 року «ведмеді» стали учасниками вітчизняної суперліги. У сезоні

2010/2011 клуб виборов бронзові нагороди. Нинішнього року «Говерла» покинула Суперлігу і знову перейшла у вищу лігу. Про те, як це все відбувалося і які перспективи колективу в нижчому дивізіоні, — розмовляємо з директором БК «Говерла» Андрієм Дроздовим.

 

— Пане Андрію, розпочнемо з минулого чемпіонату України серед команд Суперліги з участю івано-франківської «Говерли». Нагадаємо читачам, як вона виступала і які були прогнози щодо участі команди в найвищому  ешелоні баскетбольних змагань.

— Участь команди в чемпіонаті Суперліги по завершенні сезону була під сумнівом. Адже позаминулого сезону фінансування команди припинилось майже в середині сезону. Титанічними зусиллями було знайдено кошти, які дозволили заявитися «Говерлі» тільки наприкінці вересня 2015-го. В результаті команда була позбавлена підготовчого періоду. Правда, це не завадило нам вибороти 5-те місце, що стало можливим завдяки високій організації тренувального процесу та клубної роботи. За це хочу подякувати як гравцям, так і працівникам баскетбольного клубу, які робили все можливе у стислі терміни, не рахуючись з особистим часом. Наші ігри транслювали на ТБ, радували уболівальників група підтримки, танцювальна група і талісман «Мішка». і завжди у залі був аншлаг. Цю високу планку ми намагатимемося тримати і в цьому сезоні, правда, вже на трохи нижчому професійному рівні.

— Зрозуміло, що два баскетбольні чемпіонати Суперліги, один з яких — офіційний і має вихід на європейську арену, довго існувати не можуть. Цікаво, що саме вдруге між собою не поділили президент ФБУ Михайло Бродський і мільярдер ігор Коломойський?

— Це реалії життя. Все в житті змінюється. Питання, наскільки ми готові до цих змін. Тому не приховую того, що припинення фінансування було для клубу як грім серед ясного неба. Однак я не схильний ні драматизувати, ні, тим більше, звинувачувати когось. Вісім років участі в Суперлізі дали можливість вкласти в розвиток інфраструктури БК «Говерли» майже 3 млн. грн., привести зал манежу коледжу фізичного виховання, в якому ми граємо, у відповідність до євростандартів, придбати потужну відеоапаратуру, яка зробила наші трансляції матчів одними з найкращих серед інших учасників Суперліги. Ми отримали можливість розвивати дитячий баскетбол і заявляти дитячу  «Говерлу» в юнацьку баскетбольну лігу (ЮБЛ) декілька років поспіль. За всі ці роки ми не витратили жодної копійки бюджетних коштів. А тепер скажіть, що в цьому було поганого? Тому ми висловлюємо глибоку вдячність генеральному спонсорові за те, що в нас повірив, дав можливість створити професійний клуб і досягти таких високих результатів, як 3-тє місце в чемпіонаті Суперліги та участь в Єврокубку.

— Для керівництва клубу, мабуть, не мало великого значення те, хто з ким ворогує. Головне, щоб команда виступала на високому рівні, адже навколо неї створювалася можливість піднімати рівень баскетболу в області.

— Повністю згідний. Спорт — поза політикою. Це істина. Як президент клубу я звертався по допомогу до посадовців обласної та міської влади, які є представниками різних політичних сил. і готовий це робити й надалі. Адже задоволення від професійного баскетболу, який демонстрував БК «Говерла» на домашніх іграх, отримували і «праві», і «ліві» політики, і депутати, і лікарі, і правоохоронці і т. д. Словом, усі небайдужі до баскетболу вболівальники незалежно від віку, соціального статусу та статків.

При цьому авторитетно заявляю: наші вболівальники були найкращими! і так має бути! А ми, своєю чергою, докладемо максимум зусиль, щоб наші віддані шанувальники отримали справжнє задоволення і в новому сезоні.

— Коли стало очевидно, що Суперліга Коломойського йде в небуття? і чому так сталося?

— Можу лише ще раз заявити, що «Говерла» не бере участі у політичних іграх. Утім, далі коментувати щось відмовляюся.

— Яка підприємницька структура фінансувала «Говерлу» і чи фінансово розрахувалася вона з баскетболістами і обслуговуючим персоналом команди?

— Фінансування клубу здійснювало ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Новий сезон ми починаємо без боргів. і вдячні гравцям за розуміння складності ситуації і бажання пожертвувати власними інтересами задля збереження БК «Говерла». Адже створити клуб з такою потужною інфраструктурою, яку ми намагалися зберегти усі ці складні для нас роки будь-якою ціною, в умовах сьогодення просто буде неможливо. і це розуміють усі. 

— Зрозуміло, що керівництво клубу після зникнення другої Суперліги почало думати над порятунком «Говерли». Розкажіть, будь ласка, як це все проходило?

— В європейських країнах існує практика солідарності участі у фінансуванні будь-якого успішного проекту регіональною (міською чи обласною) владою за умов залучення інвестора. Враховуючи це, адміністрація клубу протягом усього літнього періоду працювала над вирішенням цього питання.

ФБУ також не залишилася осторонь наших проблем. У липні до івано-Франківська завітав генеральний секретар ФБУ Володимир Драбіковський, який особисто переконував місцеву владу в потребі зберегти унікальний спортивний клуб і який на усіх рівнях гідно представляв інтереси Прикарпаття. Завдяки спільним зусиллям нині досягнуто домовленості з обласною та міською владою про часткове бюджетне фінансування клубу протягом сезону. Зрозуміло, за умови прийняття радами відповідного рішення.

Наразі тих бюджетних коштів, які планує місцева влада виділити на фінансування, вистачить лише на половину сезону. А саме: на фінансування харчування, виїздів і домашніх матчів. Тож продовжуємо вести перемовини з бізнесменами, намагаємось їх зацікавити у суспільній важливості такого інвестування для наших прикарпатців. Сподіваємося і на розуміння вболівальників, котрі платитимуть за квитки на поєдинки по 20 грн.

— До речі, багатьох наших читачів цікавить, якою була зарплатня колишніх гравців і якою буде вона в нинішніх?

— Щодо розміру зарплат, то він у минулому сезоні був найнижчий у всій Суперлізі. Дитячі команди загалом ледь виживали, грали в ЮБЛ частково за рахунок підтримки управління спорту ОДА, а частково — спонсорів.

Цього сезону гравці БК «Говерла» зможуть отримати безплатну форму, харчування, їм оплачуватимуть квартири. Плюс фінансування виїздів. і наразі все. Але ми вдячні і за таку підтримку з боку міста та області, розуміючи всю складність ситуації в державі.

— Коли стало відомо, що Суперліга розформовується, куди подалися баскетболісти команди? Зрештою, хто тепер гратиме в «Говерлі» та які завдання керівництво клубу  ставить перед нею?

— Після припинення існування АБК «Суперліга» наші баскетболісти продовжили свою кар’єру в інших клубах. Причому хочу зазначити, що, як і минулого сезону, на паркеті вищої ліги гратимуть тільки українці. З попереднього складу залишилися четверо гравців: Роман Гуменюк, Ростислав Сушириба, Сергій Юрченко, Андрій Калашніков.

Хвилюватися за склад команди, на мою думку, не варто. Щоденні напружені тренування показують, що команда склалася непогана, досить перспективна. Завдання ставимо перед тренерським складом і гравцями складне: здобути призове місце в чемпіонаті вищої ліги, котрий буде представлено не менше як 14 командами.

На майбутнє хочу запевнити, що буде зроблено все можливе для повернення БК «Говерла» в елітний дивізіон. І було б дуже добре, якби наша команда це зробила на підставі золотих медалей вищої ліги.

 

ФОТО-ГАЛЕРЕЯ

ЛІДЕРИ КОМАНДИ
  №17 Володимир
ОРЛЕНКО


Зріст: 212
см
Амплуа:
центровий
Вага: 118 кг вік: 32

Очки  Підбирання Передачі
Орленко 20.5 Орленко 12.5 Калашніков 4.5
Перехоплення Блок-шоти Хвилини
Калашніков 2.0 Лохманчук 1.5 Орленко 28:44
Втрати Влучання Ефективність
Калашніков 2.0 Орленко 78.9% Орленко 29.0
ВИЩА ЛІГА 2017-18. Гурпа "2"ІВПО
1 ДИНАМО-ОДЕСА  8 8 0 16
2 ГОВЕРЛА 
6 6 0 12
3 КИЇВ-БАСКЕТ 8 4 4 12
4 РІВНЕ-ОШВСМ  6 4 2 10
5 ХІМІК-2  6 2 4 8
6 Львівська Політехніка  8 0 8 8
7 ДОС-ДЮСШ-ДОР  6 0 6 6
           

Опитування

Як ваші очікування від нового баскетбольного сезону?

З нетерпіттям очікую на новий чемпіонат! "Говерла" - вперед! - 40.7%
Шкода, що "Говерла" не гратиме в Суперлізі. Вища ліга не така цікава - 59.3%
Не фанат баскетболу, але на матчі прийду підтримати команду рідного міста - 0%
Інший варіант - 0%

Total votes: 27

Група підтримкиoskar agro hotel